ZwickRoell 1445, 10 kN, retroLine testControl II

Refurbished with the latest technology.

Before a testing machine is offered for sale on the ZwickRoell Online Pre-Owned Market, it undergoes a thorough refurbishment to ensure that it conforms to ZwickRoell's quality standards. ZwickRoell guarantees that all used test equipment is fully operational and conforms to current testing technology.

Note: The materials testing machine including accessories shown is one of several equipment versions and is not indicative of what will be included in your delivery.

ARE YOU INTERESTED IN THIS TESTING MACHINE?

If so, please contact us and we will be happy to prepare a customized quotation for you.

Advantage & features

 • A pre-owned testing machine or instrument comes with up-to-date ZwickRoell testing technology.
 • A pre-owned testing machine offers full service/support reliability, as the warranty is identical to that for new machines. This also applies to other makes of pre-owned testing machine.
 • ZwickRoell guarantees spare-part availability for a minimum of ten years. In case of difficulty, help is available swiftly by hotline or directly on the sport.
 • Pre-owned machines supplied by ZwickRoell are state of the art with regard to measurement and control electronics and testing software. This allows the use of additional sensors, fixtures and other accessories from ZwickRoell's extensive range, enabling new testing requirements to be easily accommodated.
 • The machine is completely refurbished, including replacement of defective items and wear parts.
 • Pre-owned machines are fully tested and calibrated before delivery.
 • The machine is refurbished externally (in many cases repainted).
 • Currrent safety-related requirements are adhered to.

Yenilikçi testControl II cihaz elektroniği

Ölçüm-, İşletim- ve Kontrol elektroniğiyle ZwickRoell'e ait malzeme test cihazlarının tümü güçlü testControl II ile donanımlıdır ve hassas ve tekrarlanabilir test sonuçları için ideal koşullar sunmaktadır.

 • Elektronik cihaz gövdesi dikey olarak monte edilir, böylece sıvıların ve ayrıca elektronik ile iletilen parçacıkların temas etmesi engellenir.
 • Yüksek kaliteli yüzeyler testControl II'yi dış etkilerden güvenle korur. Daha sonra, kullanılan yapı parçaları yüksek dayanıklılık ile kendini gösterir.

Yüksek hassasiyet

Yüksek ölçüm hassasiyetinde, 24 bit yüksek çözünürlük ve 400kHz ayarlanmış A/D dönüştürücüsü maksimum doğruluk düzeyindeki ölçüm değerlerine ulaşılmasını sağlamaktadır. Örneğin ayrıca numunede en küçük kuvvet değişiklikleri daha doğru kayıt edilir ve görüntülenir.

Sistem İzleme

Test ekipmanının mevcut durumu ve kullanım oranı hakkında, testControl II gözlemleme sistemi kullanıcıya/laboratuvar müdürüne ayrıntılı bilgi verir. Bunun bir sonucu olarak, test ekipmanların mevcudiyetini daha da arttırılabilir ve bakım veya değiştirme alım planlaması oldukça basitleştirilebilinir.

Tüm test sistemi için güvenlik

Acil-Stop butonunu içeren 2 kanallı güvenlik devresi, travers yolu stop anahtarından takılı aksesuarlara kadar, bunlara ek olarak işletim sistemi seçim şalteri ve motor fren işlevi aynı şekilde çalışma mod seçimi, kurulum sırasında yüksek güvenlik sağlamaktadır. CE uyumlu elektronik kilitli güvenlik sistemleri, test sırasında cihaza erişimi engellemektedir.

Cihaz Uyumluluk Düzeltmesi

Kaliteli sürücü teknolojisi ve cihazın uyumluluğunun online olarak düzeltilmesiyle yol ölçümünde ve konumlandırmada çok yüksek hassasiyet sağlar. testXpert II en uygun eğrileri oluşturabilmekte ve böylece travers ekstansometre üzerinden yüksek yol ölçümü ve pozisyonlama doğruluğunu garantilemektedir.

 • Doğru testControl II cihaz elektroniğinde düzeltilmiş kanal ile gerçek zamanlı düzeltme, test hızından ve çalışma sürelerinden bağımsız!
 • Düzeltilmiş kanal üzerinde doğrudan kontrol ve konumlandırma.
 • Ekstansometre çatalların doğrudan ölçmek için kullanılamayan testler için idealdir.

Daha hızlı ve uyarlamalı hareket edici gücün düzenleyicisi

Hızlı ve doğru kuvvet ve esneme kurallarını, 1000 Hz'lik yüksek sürüş kontrol devri ile mümkün kılar, örneğin yapı parçası önceden belirlenmiş bir kuvvetle çok hassas ve hızlı bir şekilde yüklenebilinir.

Buna ek olarak, hedef pozisyonların hızlı ve tam olarak yaklaşması için gerekli tüm kontrol parametrelerinin ayarlanması otomatik olarak gerçekleştirilir. Böylelikle zor ön testlerden kaçınıp, test maliyetleri ve zamandan tasarruf edebilirsiniz.

Eco-Modül

Enerji tasarrufu için testControl II-Cihaz elektroniği kullanılmadığı sürede otomatik olarak Eco-Modülüne geçer.

Setup Regülatör

Zorlu kontrol görevleri için özel kontrol cihazı kurulumu. Örneğin, kuvvet kontrollü testlerinde, kuvvet sensörü sabit travers monte edilmişse, yazılımı kolayca devreye sokabilir.

Yüksek veri aktarım oranı

500 Hz senkronize veri alma hızı sayesinde (ölçüm kanal sayısı farketmeksizin) yüksek tekrarlanabilirlik seviyelerinde hızlı ölçüm yapma olanağı sunmaktadırlar. İsteye bağlı olarak veri toplama oranı 2000 Hz çıkartılabilinir. Yüksek tekrarlanabilirlikde yüksek veri aktarım hızı hızlı ölçümler sağlar. Örnek olarak, hızlı testlerde, kıza kırılma, aynı şekilde yırtma, ayırma ve soyma testlerinde de avantaj sağlamaktadır.

Modülerite ile Gelen Mükemmel Uyumluluk

testControl II 6 adet esnek zaman senkronizeli yuvalar sunar. Bu şekilde aynı anda birkaç sensörün kullanılması ve uygulamadan bağımsız olarak izlenmesi ve korunması mümkün olur.

 • Örneğin, yük hücresi ek olarak ekstensometre çatalları ve genişliği değiştiren ekstansometre kullanılabilinir.
 • Test sistemi ekipmanları ile fazla yük hücresi veya ilave sensörlerde tümü takılı bırakılabilinir. Takılı tüm sensörler otomatik olarak aşırı yüklenmelere karşı korunmaktadır.

adaptif regülatör

Hedef pozisyonların hızlı ve tam olarak yaklaşması için gerekli tüm kontrol parametrelerinin ayarlanması otomatik olarak gerçekleştirilir.

 • Numune özelliklerinin değiştirilmesi durumunda testte denklik, online sağlanmaktadır.
 • Böylelikle zor ön testlerden kaçınıp, test maliyetleri ve zamandan tasarruf edebilirsiniz.
 • ISO 6892-1 Metod A (1) 'e göre genleşme kontrolü için idealdir.

Gigabit Ethernet dönüştürücü

Test edilmiş bilgisayar sistemine kanıtlanmış endüstri standardı Gigabit Ethernet dönüştürücü çok yüksek veri çıkışı sağlar.

Harekete geçirici sürücüler

Güçlü performansa sahip ve bakım gerektirmeyen sürücü sayesinde nominal yüke kadar maksimum güçle çevrimli testler de uygulanabilmektedir ve test aralarında bekleme süresi yoktur. AllroundLine ve ProLine, bakım gerektirmeyen AC sürücüler kullanmaktadır.

Görüntülü Donanımı İle Ergonomik Uzaktan Kumanda Sistemi

Test aşamalarının tümü, bilgisayar bağlantısı olmaksızın görüntü donanımlı uzaktan kumanda sistemi ile yönetilebilmektedir. Tüm önemli bilgiler ekranda görüntülenir. Cihazın kullanımı böylelikle daha ergonomik ve etkilidir. Buna ek olarak, döner tekerleğe entegre buton ile yüksek hassasiyetli konumlandırma hızı mümkün.

Uzama hız ayarı

AllroundLine'ın çok iyi senkronizasyon özelliklerine sahip sürücü teknolojisi, sensörler ve adaptif kontrol ile etkileşimden dolayı aşırı uzama oranı kontrolünde (örn. ISO 6892-1 yöntemi A (1)) ideal bir şekilde uygundur.

Yenilikçi kesit alanı

Yenilikçi EtherCat®-kesit alanı standart olarak entegre edilmiştir. Sensörlerin ve agregaların entegrasyonu için gelecekteki güvenlik, zaman senkronizasyonuyla gerçek zamanlı Ethernet-Fieldbus sistemine göre gercekleştirilir.

Senkronize sinyal verimi

Yuvalara bağlı tüm sensörlerin ölçülen değerleri, zamanla senkronize edilen hızlı sistem saatiyle kaydedilir ve testXpert II'ye iletilir. Bu, seçilen sensörlere ve test prosedürüne bakılmaksızın ölçüm sonuçlarının yüksek seviyede tekrarlanabilirliğini garanti eder. Örneğin, çok farklı test hızlarında bile, kuvvet ve yer değiştirme sinyalinin eşzamanlılığı devam eder.

Technical data

Description

Value

Type

RetroLine tC II for 1445.100, 144500, 144502

Floor-standing model

Item No.

1012107

Test load Fmax

10

kN

Test area height

1460

mm

Test area width

430

mm

Ambient temperature

+10 ... +35

°C

Drive

Drive power

1

kW

Motor

AC servo-motor with concentrated windings, Hiperface® motor feedback system

Control, set value preselection

Digital (real-time Ethernet, EtherCAT®)

Crosshead speed vmin ... vmax

0.001 ... 1000

mm/min

Controller

adaptive

Cycle time

1000

Hz

Power input specifications

Version

1

kW

Power supply

230

V

Phases

1Ph/N/E

Permissible voltage fluctuation

± 10

%

Power consumption (full load), approx.

2.3

kVA

Power frequency

50/60

Hz

YUKARI